28-12-2018
Появу перших в ужитку стелажів приписують грекам і голландцям. Власне, саме слово стелаж («stellage») має голландські корені і перекладається з голландської як «складати» що-небудь. Складно уявити собі, що колись стелаж був для когось в дивину, враховуючи, що сьогодні ніякий складський, магазинний і навіть домашній інтер'єр не обійдеться без стелажів.
Вважається, що найперший стелаж був винайдений в 18 столітті якимось завзятим матросом. Той сам спорудив просту дерев'яну конструкцію для трюму корабля далекого плавання, щоб більш надійно та компактно розміщувати в ньому вантаж. Втім, це усього лише чутки, історія ж вимагає фактів, а факти — підтверджень.
Перший у світі офіційно зареєстрований патент на конструкцію стелажа з полицями (US18702 A) датується 24 листопадом 1857 року і належить панові J.H. Phillips. Він назвав свій винахід «Cheese Shelf», який, як можна здогадатися з назви, призначався для збереження та дозрівання сирів на власному складі. Цікаво, чи підозрював тоді Phillips, наскільки далекосяжною була його конструкторська знахідка насправді?...
Наступним проривом в історії конструкції складських стелажів по праву вважається поява палет. Деякі вважають, що палетні стелажі з'явилися ще в 1935 році, інші — що це сталося за часів Другої світової війни. Проте ж офіційно перший відомий історії патент на подібну конструкцію був виданий S. Saul Jr. у 1951 році. Саме він винайшов прообраз універсального палетного стелажа, який давав можливість вибирати потрібну висоту і задавати необхідну кількість секцій, що у свою чергу дозволяло адаптувати таку конструкцію під розміри і потреби будь-якого складу.
Нарешті, третьою революційною віхою в історії розвитку стелажів стала поява конструкції глибинних, або як їх ще називають — в'їзних стелажів. Патент на них належить винахідникові T.J. Finlayson і датований 9 липня 1968 року. Особливість так званих глибинних стелажів в тому, що вони розраховані на обслуговування штабелерами (навантажувачами) та дозволяють використати до 80% корисної площі складського приміщення. Вони незамінні при блоковому розміщенні товарів і там, де собівартість зберігання дуже висока: в холодильних камерах, морозильниках тощо.
Ми розповіли тільки про 3 конструкції стелажів, які, на наш погляд, стали основними в історії їх розвитку. Ясна річ, на цьому все не закінчилося. Згодом з'явилось багато інших, принципово різних конструкцій: гравітаційні стелажі, шатлові, мезоніні, консольні, і тому подібне. Народившись у вигляді простої дерев'яної полиці на старому вітрильному кораблі, сьогодні стелажі використовуються у багатьох сферах, роблячи діяльність людини більш зручною, раціональною і організованою. Оформлення офісних приміщень, торгових точок, домашнього інтер'єру — практичні та зручні конструкції є всюди.
Сьогодні конструкцію стелажів вже не назвеш простою та примітивною. Це цілі дизайнерські творіння, які додають в приміщення краси та практичності. Але при розробці ескізів дизайнери та архітектори все ще відштовхуються від призначення обладнання.
Складські стелажі призначені для зберігання матеріалів і товарів на спеціально обладнаних для цього складах. Їх відрізняє особливо висока міцність, місткість і зносостійкість. Важливо, щоб полиці могли витримати велике навантаження.
Виставкові або торгові стелажі відрізняються найбільшою різноманітністю і складністю конструкцій. Призначені для демонстрації різних предметів в магазинах, на виставках, в музеях тощо.
Офісні конструкції використовуються для зберігання документації, але можуть служити також для компактного розміщення невеликих предметів, різної офісної техніки та обладнання.
Архівні стелажі використовуються виключно для впорядкованого зберігання паперів.
Побутові стелажі застосовуються в домашніх умовах і часто носять декоративний характер. На них розкладають що завгодно: книги, вази, сувеніри, нагороди, декорації, предмети побуту, інструменти... і навіть розміщують тераріуми. Побачити їх можна не тільки в квартирах, але й в гаражах, на дачах.
Сучасні стелажі можуть бути універсальними та вантажними, пересувними та консольними. Це вже не просто стандартні полички, призначені тільки для демонстрації товарів. Це маркетинговий інструмент [досить додати на них логотип компанії та правильно підібрати кольори], красива деталь інтер'єру та конструкція, що допомагає раціонально використовувати квадратні метри.
Більшість сучасних стелажів роблять із металу. Такі конструкції відрізняються міцністю та довговічністю. Вони витримують вагу об'ємних товарів і привабливо виглядають.
Ustor працює з такими стандартними серіями: LINE, RAF, FRAME. Конструктори допрацьовують їх під певні категорії товарів, допомагають реалізувати задуми дизайнерів.
Детальніше з популярними серіями конструкцій сучасних стелажів і їх перевагами можна ознайомитися тут.
За останні три роки ритейл пережив грандіозні зміни. Спочатку пандемія COVID-19 змінила поведінку споживачів, які активно почали користуватись послугами онлайн-магазинів. Так, обсяг продажів Amazon за 2020 рік збільшився на 38% […]
20-12-2023
Тренди ритейлу 2024 — які тенденції пануватимуть у наступному році?
Компанія Ustor реалізувала проект відділу канцтоварів у нещодавно відкритому гіпермаркеті Епіцентр К в місті Миколаїв. Епіценр К національна мережа торгових центрів, що динамічно розвивається. Важливим критерієм роботи з цим замовником […]
9-10-2018
Епіценр К
Магазини «без кордонів», поділ на зони за кольорами, дисплеї з інформацією про новинки… Бренди змінюють свої торгові точки заради покупців. Щоб кожному, хто зайде в магазин, було приємно перебувати в […]
25-02-2019
16 прикладів інтер’єрів магазинів для натхнення
Заявку відправлено!
Наш фахівець зв'яжеться з Вами найближчим часом