20-08-2019
Автоматизація та збут продукції через торгові автомати демонструють все більш позитивні тенденції та їх частка у роздробі невпинно зростає. Але яка ситуація з вендингом зараз в Україні?
В нас цей напрям практично вільний, попри всі великі перспективи. Нові технології, прискорення ритму життя, дефіцит часу, електронні рахунки — різні фактори призводять до того, що серед споживачів зростає популярність кас самообслуговування і автоматів, що дозволяють в будь-який час і без додаткової допомоги придбати бажані товари.
Українська ж ніша таких автоматів представлена переважно кавовими автоматами, автоматами з продажу снеків і терміналами для сплати побутових послуг. Але ринок, безумовно, буде розвиватись надалі, а світові тенденції не залишать в стороні й Україну.
У США вже відзначили цікаву тенденцію: нове покоління вважає за краще використовувати онлайн-технології для заробітку, уникаючи фізичної праці чи офіційного працевлаштування на повний робочий день.
Технічний прогрес, активний розвиток соціальних мереж та мобільних додатків надали поколінню Z нові інструменти для більш легкого та успішного заробітку. Останні роки в США відзначається стабільна тенденція до появи нових, все більш різноманітних додатків для обміну та продажу секонд-хенд одягу і взуття, більшість з яких орієнтовані на молодих людей до 26 років.
Depop — один з найбільш популярних додатків такого типу для продажу одягу через інтернет. Він дозволив деяким підліткам домогтися комерційного успіху навіть до того, як ті отримали атестат про шкільну освіту.
Сучасні сервіси доставки та безпечних покупок підвищують лояльність українців до онлайн-покупок. Згідно з дослідженням GfK, сьогодні вже кожен третій українець, який використовує інтернет, хоч раз робив онлайн-замовлення. При цьому практично 100% цих користувачів лише за останній рік багато разів вдавалися до онлайн-шопінгу. До того ж, зазвичай середній дохід онлайн-покупців вдвічі перевищував дохід оффлайн-покупців, згідно з тим же дослідженням GfK.
На платформі OLX відзначають схожу тенденцію — топ-лідером продажів залишається електроніка. У трійку лідерів також потрапили одяг і косметика; крім цього, великий попит мають дитячі речі. У порівнянні з 2018 роком, в цьому році набирає популярність і категорія «товарів для дому».
Спонукати користувачів до здійснення онлайн-покупок можуть самі різні мотиви. В цілому ж покупці відзначають схожі тригери та переваги, що надаються тим чи іншим продавцем, або майданчиком. Найбільш дієві з них — це:
Що стосується доставки, згідно з статистикою GfK і OLX, найпопулярнішим способом залишаються послуги великих кур'єрських служб.
Інтернет стає безпечнішим для комерції та довіра користувачів до безготівкової оплати зростає. Згідно з даними GfK і OLX, на сьогодні більшість покупців віддає перевагу розрахунку за допомогою картки чи банківського переказу, і тенденція свідчить лише про зростання популярності цього виду оплати.
З кожним роком конкуренція у світі ритейлу зростає, створення хорошої репутації та «базис» з постійних покупців допомагають зберігати стабільність і збільшувати прибуток всупереч різним чинникам та коливанням ринку. При цьому фінансові витрати на залучення нових клієнтів в рази перевищують витрати на утримання старих.
Згідно з дослідними даними, у споживачів з кожним роком зростають очікування від обслуговування. Для багатьох саме сервіс є індикатором того, як компанія ставиться до нього і чи варто з нею взаємодіяти. Основні скарги українських покупців звелися до конфліктів при купівлі товарів і послуг.
У таких випадках зворотний зв'язок — це те, що допомагає підвищити лояльність аудиторії, утримати постійних покупців, зберегти репутацію та уникнути збитків. Але при цьому лише незначна частина споживачів зазначила, що вони готові залишати скарги або витрачати час на з'ясування відносин.
Компанія 4Service провела опитування для виявлення найбільш комфортних каналів зворотного зв'язку, якими хочуть користуватись покупці. Також була проаналізована їх ефективність. За результатами цього дослідження була сформована наступна картина користувацьких переваг:
Найбільш ефективним в залагодженні проблемних моментів та вирішенні конфліктів виявилось усне звернення до відповідальної особи, а також можливість залишити відгук в реальному часі за допомогою мобільного пристрою.
Важливість вміння налагоджувати діалог зі своїм споживачем і мати зворотний зв'язок складно переоцінити, тому в найближчій перспективі можна відзначити необхідність розвитку і розробки сервісів зворотного зв'язку, до яких є доступ з мобільних пристроїв.
Такими були основні новини липня та спостереження за світовим та українським рітейлом — залишайтеся з нами!
Дитячий одяг можна презентувати у звичайних банках, на мотузках, ланцюгах або літаючих полицях. Обмежень для польоту фантазії практично немає. І дизайнери постійно це доводять. Ми зібрали 10 прикладів стелажів для […]
15-03-2019
Стелажі для демонстрації дитячих товарів [14 прикладів]
Ми вже про це говорили, і можемо повторювати ще безліч разів: правильна демонстрація продукту важлива не менше його якостей. Те, як ви подаєте потенційному покупцеві свій товар, нерідко має навіть […]
25-01-2019
Як обрати матеріали для торговельного обладнання
У 2019 році роздрібна торгівля перейде в новий формат, в якому немає місця стандартному мисленню і звичайним стелажам. На зміну їм приходять вбудовані сенсорні модулі, екрани, замовлення через інтернет, цифрові […]
25-12-2018
Технології в дизайні торговельних приміщень: тренди на 2019 рік
Заявку відправлено!
Наш фахівець зв'яжеться з Вами найближчим часом