Замовити безкоштовний прорахунок

Eco-friendly підхід в ритейлі [кейс «Всі. Свої» від Ustor]

Eco-friendly підхід в ритейлі [кейс «Всі. Свої» від Ustor]

12-04-2021

Понад рік тому команда Ustor відвідала найбільшу ритейл-виставку Європи Euroshop 2020. Одним з ключових трендів, які ми згадували в огляді була тенденція створювати біорозкладні й екологічні елементи в оформленні торгових просторів. Натуральні фактури, грубі форми, природні матеріали — все це було втілено в нашому «карантинному» проєкті для постійного клієнта «Всі. Свої».

 

Про компанію

Проект «Всі. Свої» був заснований 6 років тому, і спершу це був мультибрендовий магазин одягу, взуття й аксесуарів від українських виробників. Зараз у компанії шість типів маркетів:

  • - Одяг і взуття;
  • - Дім і декор;
  • - Кераміка;
  • - Гастрономія;
  • - Дитячі товари;
  • - Прикраси та подарунки.

 

Через рік після запуску компанією було відкрито найбільший у світі магазин українських брендів, де було представлено понад 250 виробників. У 2018 році відкрився магазин-сусід на Хрещатику, 34. У ньому було зібрано 150 виробників домашнього декору та інтер'єру, продукція котрих презентувалась саме на стелажах і обладнанні виробництва Ustor.

Відтоді триває наше продуктивне співробітництво.

Весь цей час компанія розвивалася, і зараз це найбільша платформа українських брендів, що відкриває багато нових точок, а також активно розвиває онлайн-продажі.

 

Спільні відкриття у 2020

Карантин вплинув на ринок ритейлу, але багато компаній сприйняли обмеження не як проблему, а як можливість для переобладнання і запуску нових торговельних просторів. Так, у вересні 2020 року було відкрито новий магазин компанії в Retroville.

Устаткування для цього магазину команда Ustor реалізувала та змонтувала на основі брендбуку від idnt. Завданням команди було створити функціональні й довговічні стелажі, які допоможуть правильно розділити та презентувати товарні групи, а також маніфестують вільний дух, філософію «Всі. Свої ».

В роботі акценти розставлені на eco-friendly трендах: всі елементи виконані з матеріалів, які підлягають повторному переробленню. Розробниками концепту магазину була обрана базова фактура з фанери в поєднанні з грубим металевим каркасом.

Для стелажів з фасадом була створена перфорація, яка робить фон цікавішим з точки зору дизайну, при цьому не відволікаючи від презентації товарів.

З точки зору стилю важливо було об'єднати екологічність з лофтовими елементами, щоб отримані конструкції гармонійно вписувалися в інтер'єр торгового приміщення.

Команда Ustor намагалась зробити таке торгове обладнання, яке можна переміщати у рамках загальної дизайн-ідеї. Це доречно в разі зміни асортименту або загальної концепції зонування.

 

Кілька висновків проекту

Є кілька очевидних висновків, які можна зробити на основі проєкту «Всі. Свої» зразка 2020. Перш за все, важливо, щоб торгове обладнання спряло продажам, а не перетягувало на себе увагу потенційних клієнтів. Цікаві елементи потрібні, але вони повинні підкреслювати важливі зони, а не відвертати увагу аудиторії.

Універсальність і практичність — необхідні характеристики будь-якого торгового об'єкта. Вони оптимізують бюджет і дають достатньо простору для маркетингових тестів. Також вони не прив'язані до конкретного приміщення, і можуть бути повторно використані в разі розширення, ремонту або переїзду.

Екологічність — нова етична реальність для соціального життя і бізнесу, яка знаходить все більше послідовників. Опитування показують, що понад 38% респондентів в Західній Європі оцінюють наслідки споживання і надають перевагу матеріалам, що підлягають повторному переробленню. Ця тенденція активно розгортається і в Україні: споживач все частіше віддає перевагу багаторазовим шоперам, екологічному пакуванню та іншим елементам розумного споживання.

І пам’ятайте про гармонію: створюйте простір, а не стелажі.